To nie tak miało wyglądać... Pożegnanie uczniów w I LO im. J.Słowackiego w Oleśnicy [WIDEO]

  • 24.04.2020, 10:59
  • kad
To nie tak miało wyglądać... Pożegnanie uczniów w I LO im. J.Słowackiego w Oleśnicy [WIDEO]
Sytuacja jest nadzwyczajna, pożegnanie też.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy pożegnało się ze swoimi absolwentami:

"Marzyła się nam wszystkim wyjątkowa chwila, która zapadnie w pamięć, a zatrzymana wzbogaci kolekcję sentymentalnych zdjęć. Los jest jednak nieprzewidywalnym reżyserem na scenie życia. Spróbujemy mimo to wnieść poprawki w nieznany scenariusz i choć odrobinę dostosować go do naszych marzeń.

Kochani Absolwenci!

Nie będziemy się żegnać, bo przecież nasza przygoda trwa i nasze przyjaźnie się nie kończą… Więc nie żegnamy się, ale chcemy przekazać sobie troszkę dobra, troszkę ciepła i dać sobie – mimo zaskakujących czasów – troszkę optymizmu, bo „jeszcze będzie przepięknie”!

Chcemy, byście słuchając wypowiedzi dyrekcji i wychowawczyń, odczuli, że każde słowo jest o Was i dla Was, bo zajęliście na stałe miejsce w naszych sercach. Chcemy, by film stworzony z Waszych wspomnień, wywołał uśmiech, a może łezkę… Chcemy, byście poczuli się dziś bardzo szczególni i bardzo wyjątkowi! To Wasz dzień! To Wasz sukces!".

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

KLASA 3A POLITECHNICZNA – średnia klasy 4,28

Damian Szuster (5,22), Kamil Owcarz (4,83), Norbert Gajek (4,83), Aleksandra Machelak (4,76)

KLASA 3B MEDYCZNA – średnia klasy 4,54

Patrycja Pitra (5,12), Patrycja Klek (5,06), Hanna Sobkowiak (5,00), Bogumiła Marczewska (5,00), Kacper Kokornaczyk (5,00), Natalia Zobek (5,00), Paulina Schab (4,94), Aleksandra Kasprzyszak (4,82), Monika Gwiazdowska (4,82), Magdalena Majkowska (4,76), Kornelia Droga (4,76), Zuzanna Nowak (4,76), Aleksandra Wróbel (4,75), Agnieszka Sikora (4,75)

KLASA 3C MEDYCZNO-PRZYRODNICZA – średnia klasy 3,89

Wiktoria Wołoszyn (4,76)

KLASA 3D PRAWNO-JĘZYKOWA – średnia klasy 4,18

Kamila Szmalec (5,17), Małgorzata Dyzio (5,11), Klaudia Lorek (5,06), Natalia Błaszczyk (4,78), Julia Bernacka (4,78)

Uczniowie, którzy odnieśli sukcesy reprezentując naszą szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych:

KLASA 3A

Krzysztof Cichecki – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Jan Czop – finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej

Marcin Gnap – finalista konkursu Złoty Indeks Politechniki Śląskiej

Jakub Mielczarek – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Damian Szuster – finalista XLVI Olimpiady Geograficznej, finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Szymon Śliwiński – finalista XVI edycji Ogólnopolskiego Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej

KLASA 3B

Magdalena Majkowska – Finalistka XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Agnieszka Sikora – finalistka Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Neurologicznej „Brain Bee”

KLASA 3D

Klaudia Lorek – finalistka VIII Ogólnopolskiej Olimpiady o III RP, I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie pt. „Polski system prawa” 

Julia Bernacka –  I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie pt. „Polski system prawa” 

Małgorzata Dyzio – I miejsce zespołowo w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie pt. „Polski system prawa” 

Aleksandra Nawrot – II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Uczniowie, którzy odnieśli sukcesy reprezentując naszą szkołę w zawodach sportowych:

KLASA 3A

Damian Nasiadek, Jan Czechowski, Dawid Sendek, Kacper Tomaszewski, Norbert Gajek, Mateusz Włodarczyk, Mikołaj Kania, Aleksandra Machelak, Wiktoria Pierzga, Sara Poprawa, Mateusz Marciniszyn, Elżbieta Mecwaldowska, Damian Szuster,

KLASA 3B

Patrycja Pitra, Hanna Sobkowiak, Katarzyna Kaczorowska, Damodar Szuwalski, Jakub Omiecina, Agnieszka Sikora, Maja Woźniak, Miłosz Kapka, Tymoteusz Skadorwa, Michał Kwaśny, Patrycja Klek, Agata Strycharczyk, Bogumiła Marczewska, Kacper Kokornaczyk, Paulina Partyka

KLASA 3C

Wiktoria Hartlińska, Jakub Lucer, Mateusz Chmura, Weronika Pitra, Angelika Żolińska, Klaudia Wróbel

KLASA 3D

Edward Demidowicz, Jakub Nowicki, Natalia Błaszczyk, Zuzanna Błaszczyk, Dariusz Krystek, Radosław Jaszczyszak, Ewa Staniszewska, 

Uczniowie ze 100% frekwencją: Damian Szuster z klasy 3A i Bogumiła Marczewska z klasy 3B

Ogromne brawa należą się też uczniom, którzy tworzyli poczet sztandarowy I LO w OleśnicyDamian Szuster z klasy 3A, Julia Mróz, Marika Mróz i Kaja Jędryczko z klasy 3C pod opieką p. Izabeli Przyłęckiej,  brali udział w uroczystościach szkolnych i miejskich.

Na sam koniec wielkie podziękowania dla naszego wspaniałego chóru szkolnego. Zawsze chętni, otwarci, uświetniali swoimi występami uroczystości szkolne. Ci zdolni pasjonaci muzyki to: Radek Jaszczyszak, Dagmara Buła, Aleksandra Nawrot, Wiktoria Banaś, Julia Bernacka, Natalia Błaszczyk, Zuzanna Błaszczyk, Aleksandra Czajkowska, Małgorzata Dyzio, Zuzanna Gorgoń, Dominika Janicka, Wioletta Krzak, Zuzanna Kubiak, Maja Lipińska, Klaudia Lorek, Wiktoria Michalik, Ewa Staniszewska, Kamila Szmalec i Magdalena Szweda. Opiekunem chóru była p. Małgorzata Dąbrówka-Poszwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bez kozery
Bez kozery 25.04.2020, 15:15
A w ubiegłym roku jak było? Czy szanowne grono pedagogiczne uwiedzione przez Broniarza i PO przypadkiem nie olało maturzystów?Tych pustych sal, zagrożenia dla matury nie zapomnimy. WSTYD!
Ola
Ola 25.04.2020, 13:25
Martwi mnie jedno, dziewczyny mają wysokie średnie, a *** rządzą światem. To może świadczyć, że wysoka średnia to tylko wynik ciężkiej pracy, a kreatorzy świata gdzieś się ukrywają w śród słabeuszy.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.04.2020, 16:08
Świat się zmienił. Teraz liczy się medialny rozgłos. Niedawno wzorem dla młodych były siostry Godlewskie. Popatrz na lokalne podwórko. Znasz jakieś dobre osiągnięcia Bartnika jako radnego, słyszałaś go w jakiejś inteligentnej i rzeczowej dyskusji. Do rady wskakuje jako olimpijczyk a nie osoba która może coś dobrego zrobić dla swoich mieszkańców. Mieliście dość dobrą kandydatkę na burmistrza i z wiedzą ekonomiczną i co ? Macie jak macie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.04.2020, 20:13
To w stanie wojennym nawet tak nie było. Ja na odebraniu świadectwa nie byłem. Bawiłem się świetnie.
Rodzic
Rodzic 24.04.2020, 19:55
Pani prof. Krupka to wybitna polonistka i nauczycielka.Brawo.

Pozostałe